Manchester United je u 34. kolu Premier lige vratio bodovnu prednost na brojku pet svladavši Aston Villu 4:0 na Old Traffordu.

Nakon kiksa u Wiganu u srijedu, Alex Ferguson malo je izmiješao sastav i pogodio jer je United bio goropadan protiv Aston Ville, a pobjeda bi bila i izraženija da su Unitedovi istureni igrači bili precizniji i/ili da su imali nešto više sreće.

Ireland otvara zanimljivo prvo poluvrijeme u prvoj minuti sjajno uposlivši Weimanna jednom dužom loptom. On s lijeve strane, iskosa, tuče ravno u De Geu. Rooney uzvraća u četvrtoj udarcem koji bi najvjerojatnije završio u mreži sa se Young nije našao u putanji i blokirao udarac.

Young je u akciji tri minute poslije. Fino zaobilazi Huttona, a kad je osjetio manji kontakt nogama, napadač Uniteda se dosta teatralno bacio i izborio jedanaesterac. Rooney ga je rutinski realizirao.

Iako je, kao i mnogo puta ove sezone, u Unitedovoj obrani bilo propuha, domaćin je bio dominantan u prvom poluvremenu s mnoštvom prilika koje bi uz malo sreće završavale u golu. Given i gostujući braniči bili su na sto muka, ali su nekako uspijevali odbijati pokušaje Uniteda. Given je u 28. bio potpuno nemoćan pred Scholesovim volejom, ali je on završio pored gola.

Sve dobro što je napravila do tada Villina zadnja linija i vratar upropastili su u 43. Evra ubacuje s lijevog krila, Given ne reagira na loptu koju je trebao pokupiti, Collins kasni na blok, Baker propušta loptu, a iza njegovih leđa Welbeck pogađa za 2:0.

Ništa se značajno nije promijenilo ni u nastavku. Villa je dobro prošla u 65. minuti kad je Bakera lopta u šesnaestercu pogodila u ruku, a Rooney je nastavio festival promašaja u 68. neprecizno opalivši s visine jedanaesterca. Iako igrom nije oduševio, Rooney je zabio svoj drugi gol u 74. minuti kad je s Valencijom odigrao dupli pas, a njegov pokušaj odbio se od Collinsa i završio iza Givena.

Uz promjene u napadu Crvenih vragova ritam nije mnogo pao nakon što je utakmica riješena. Nani je unio živost pred gostujućim šesnaestercem i na kraju se i sam upisao u strijelce. U trećoj minuti sudačke nadoknade prihvatio je Evansovu asistenciju i svladao Givena pogodivši njegov bliži kut.

{dailymotion}xq5bll_m4-0a-footyroom-com_animals{/dailymotion}