Nogometaši Athletica iz Bilbaa dovršili su posao protiv Manchester Uniteda i s novom pobjedom (2:1) plasirali se u četvrtfinale Europske lige. .

Athletic Bilbao – Manchester United 2:1 (ukupno 5:3)
(Llorente 23′, De Marcos 65’/ Rooney 80′)

Razigrani Baski pokazali su da njihova čudesna večer na Old Traffordu prošlog četvrtka nipošto nije bila plod slučajnosti ili splet okolnosti. Na krcatom San Mamesu Athletic je ponovno savladao Manchester United, ovaj put rezultatom 2:1. Objektivno, Englezi su dobro i prošli.

Španjolci su nastavili svoju igru koju su prikazali prije sedam dana i od prve minute počeli pritiskati goste. Nabili su visoki tempo na koji Fergusonovi igrači vrlo često nisu imali odgovora. Prvu priliku za domaćine propustio je De Marcos u 14. minuti, no u 23. Athletic je zasluženo poveo. Amorebieta je dugom loptom pronašao Llorentea, koji isprve volejem efektno pogađa donji suprotni kut gostujućeg vratara De Gee.

Manchester je u prvom dijelu najbliže pogotku bio preko neuništivog Giggsa, koji je dvaput pucao glavom. Prvi put blokirao ga je Aurtenetxe, a drugi put mu je Amorebieta “skinuo” loptu s gol crte. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena igru je zbog ozljede napustio glavni napadač domaćih, Llorente, no taj događaj nije niti malo uznemirio domaće igrače. Dapače.

U drugom dijelu Manchester je bio potpuno nadigran, no rezultat to u konačnici nije prikazao. U pojedinim trenucima jedva se sastajao s loptom. Athletic je prijetio gotovo u svakom svom izlasku na Manchesterovu polovicu, a najbolje prilike propustili su Iraola i Toquero, koji je zamijenio Llorentea.

Ipak, u 65. minuti Athletic je napokon povisio prednost kada je precizan bio De Marcos. Engleski velikan potpuno se raspao i mogao je doživjeti sramotan poraz da su malo više koncentracije u završnicama akcija pokazali prvo Susaeta, a onda i Toquero, i to dvaput. Bile su to tri vrhunske prigode za pogodak, no rezultat je ostao nepromijenjen.

A onda, u 80. minuti, bljesak Manchestera. Točnije, Rooneyja. S dvadesetak metara engleski je napadač odapeo i pogodio suprotne rašlje vratara Iraizoza. San Mames je na trenutak utihnuo, čak i zapljeskao Rooneyju na sjajnom pogotku, no za eventualni čudesni preokret gostiju nije bilo vremena. Čak naprotiv, do kraja utakmice Athletic je ponovno mogao doći do pogotka, ali je De Marcos bio zamalo neprecizan.

{dailymotion}xpgz2o_www-online-soccer-ru-athletic-bilbao-1-0-manchester-united_sport{/dailymotion}