Nogometaši Stoke Cityja prvi su koji se ove sezone mogu pohvaliti bodom u susretu protiv Manchester Uniteda. Aktualni prvak na Britanniji je ispustio prve ovosezonske bodove, ali i neodlučenih 1:1 bilo je dovoljno za povratak na vrh prvenstvene ljestvice.

Manchester United nije uspio zadržati stopostotni učinak i nakon šestog kola Premier lige. U vrlo dinamičnoj, na trenutke i žestokoj i gruboj utakmici uspjeli su povesti pogotkom Nanija, ali tu prednost nisu uspjeli zadržati do kraja utakmice. Kobnim su se pokazali prekidi, iz kojih je Stoke City i danas bio posebno opasan.

Vodeća momčad prvenstva nije imala najbolji uvod u utakmicu, na posljednjem se treningu uoči utakmice ozlijedio Wayne Rooney, na zagrijavanju Johnny Evans, a već nakon četiri minute igre domaći su igrači onesposobili i Javiera Hernandeza, koji je potom morao napustiti travnjak i svoje mjesto prepustiti Michaelu Owenu. Dojam je da je sudac Peter Walton tom prilikom propustio dosuditi i jedanaesterac za United, no nije se osvrtao na žestoke primjedbe od strane gostiju.

Bez svog prvog napadačkog para, a u sudaru s jednom od najžešćih i najgrubljih momčadi Premier lige, Owen i njegov partner u napadu Dimitar Berbatov nisu se posebno naigrali, no usprkos tome prvi su loptu u mrežu ipak smjestili gosti.

Igrala se 27. minuta kada je Nani odigrao dupli pas s Darrenom Fletcherom, nanizao nekoliko igrača Stoke Cityja i potom smjestio loptu u donji lijevi kut Begovićeva gola.

Mogao je Stoke uzvratiti već u sljedećoj minuti, no bombu Andyja Wilkinsona sjajnom je obranom zaustavio danas odlični David de Gea, a Španjolac je i pet minuta kasnije u glavnoj ulozi nakon odličnog udarca Jonathana Waltersa.

Na odmor se otišlo minimalnom prednošću gostiju, a već u sedmoj minuti nastavka Stoke City je izjednačio. Nakon jednog od brojnih udaraca iz kuta najviši u skoku pored Rija Ferdinanda bio je Peter Crouch i s četiri metra zakucao loptu glavom u mrežu nemoćnog De Gee.

Izjednačujući pogodak potpuno je otvorio utakmicu, a Crouch je mogao postati pravi heroj Britannije da je u dva navrata iz stopostotnih situacija reagirao bolje i zatresao mrežu. S druge strane, United je u posljednjim trenucima utakmice pred Begovićem stvorio dvije sjajne prilike, no prvo Ryan Giggs, a potom i Owen nisu uspjeli svladati domaćeg vratara.

Bodovi su na kraju ipak zasluženo podijeljeni, a United je usprkos prvom posrtanju ove sezone zahvaljujući boljoj gol razlici ipak preskočio svog gradskog rivala i sedmo će kolo i utakmicu s Norwichem dočekati kao vodeća momčad lige.