Manchester United s rezervnom je postavom osigurao svoje peto finale Lige prvaka. Nikakvo se čudo nije dogodilo niti pomoglo Schalkeu koji je pretrpio još teži poraz nego na domaćem terenu, 4:1.

United je praktički prošao prošlog tjedna, dobivši Schalke u Gelsenkirchenu 2:0 i to se zorno vidjelo iz postave koju je Alex Ferguson poslao na teren. Predstojećeg vikenda na Old Traffordu slijedi mnogo važniji dvoboj, protiv Chelseaja, koji će najvjerojatnije odlučiti o naslovu prvaka Engleske. Zato Rooney i Ferdinand nisu bili ni na klupi, a većina glavnih aduta utakmicu je promatrala s klupe.

Ipak, oni koji su izašli na teren odlično su odradili posao i osigurali peto finale Kupa/Lige prvaka za Manchester United. Kako većina njih neće biti na terenu protiv Barcelone, utjehu mogu naći u odličnoj igri kojom su zabavili raspjevani Old Trafford.

Tri su finala najvećeg europskog klupskog natjecanja bila sretna za United, četvrto, ono protiv Barcelone u Rimu 2009., ne baš i bit će to prilika za revanš u utakmici u kojoj će oba kluba tražiti četvrti naslov europskog prvaka.

Manchester se u početku utakmice postavio autoritativno, kako i priliči domaćinu i favoritu, ali prvi su se naživcirali domaći navijači. Jefferson Farfan u osmoj je minuti iskoristio višak prostora u sredini i opalio pred Johnnyja Evansa, međutim iako je Van der Sar poletio za tom loptom, nije bilo opasnosti.

Greška Uchide u 26. minuti na sredini terena omogućila je ekspresnu akciju akciju domaćina, gotovo u tri-četiri poteza. Gibson šalje lijepu loptu Valenciji, a ovaj prizemnom loptom ruši sve nade Nijemaca da će trčati Wembleyjem.

Bio je to početak mnogo otvorenije i zanimljivije utakmice. Šest minuta kasnije i druga je lopta završila iza Manuela Neuera, a taj se gol djelomično može pripisati njemačkom reprezentativcu. Nakon konfuzije u obrani, Gibson je opalio, lopta se odbila od Neuerove ruke pa od stative i konačno iza gol-linije.

Unitedu su dva gola dala krila i činilo se kako bi Nijemci mogli teže stradati, ali su napravili ono najbolje za sebe – postigli su pogodak – Unitedova je obrana uzvratila zbunjenošću u svojim redovima, a nakon nekoliko odbijanja u kaznenom prostoru, Jurado šalje “bombu” u nebranjene rašlje.

Nakon zatišja na kraju prvog poluvremena, u drugo se ušlo puno življe. Prvo je Schalke malo pritisnuo United na njegovu polovicu, a nakon nekoliko poluprilika, Anderson je ispružio Neuera. S dva pogotka u mreži Schalke se malo otvorio. Iako se nije bacio na glavu, bilo je to dovoljno da ga domaćin iskontrira.

Konačnu potvrdu pobjede u uzvratu postavio je Anderson u 71. minuti. Glavninu posla odradio je raspoloženi Nani. Probio je desno krilo, ubacio u šesnaesterac, a nakon što je spriječen prvi put, Anderson se dobro zagradio i iskoristio slabo čuvanje gostujućih braniča kako bi konačno matirao najveću Schalkeovu uzdanicu. Da lijepa večer za Andersona bude još ljepša, pobrinuo se Berbatov nesebično ga uposlivši u jednoj kontri, a ovaj to s lakoćom sprema u mrežu.

Pokušavao je Schalke postići još jedan utješni pogodak u opuštenoj igri s obje strane, ali u stihijskim napadima obje momčadi situacija na semaforu nije se mijenjala, što nije smetalo navijačima koji su ispratili i United i Schalke pjesmom i pljeskom.