Luda nogometna subota u Premier ligi morala je završiti još jednom senzacijom. Vodeća momčad prvenstva na Molineuxu je pretrpjela prvi poraz ove sezone, Wolverhampton je slavio sa zasluženih 2:1.

Niz sjajnih utakmica u 26. kolu engleske Premier lige zaključen je bez sumnje najvećim iznenađenjem kola. Wolverhampton je nadigrao i zasluženo svladao Manchester United, nanijevši mu prvi prvenstveni ovosezonski prvenstveni poraz, iako su već u trećoj minuti bili primorani hvatati rezultatski zaostatak.

Momčad Alexa Fergusona danas je u mnogočemu podbacila, a posebno se to odnosi na prekide iz kojih su primili oba pogotka. Vukovi su tako nakon slavlja nad Liverpoolom i Chelseajem skinuli još jedan “skalp” velikana Premier lige, ali ni to im nije pomoglo da ulogu fenjeraša prepuste nekome drugome.

United je odlično otvorio utakmicu i već u trećoj minuti preko Nanija došao do vodećeg pogotka. Portugalac je “slomio” svog čuvara i potom snažnim udarcem pogodio bliži kut domaćeg gola.

Kao i mnogo puta ove sezone, gosti nisu uspjeli sačuvati prednost i već u desetoj minuti susreta Wolverhampton je ponovno bio u utakmici. Unitedova je obrana zaspala i posve samog ostavila Georgea Olokobija, koji glavom šalje loptu izvan domašaja Edwina van der Sara.

Vodeća momčad lige i dalje nije pružala sjajnu partiju, pa ne čudi da je nakon izjednačujućeg pogotka Wolverhamtpton imao inicijativu. Nakon nekoliko opasnih situacija u kaznenom prostoru Uniteda, pet minuta prije odmora nakon ubačaja iz slobodnog udarca nagrađeni su vodećim pogotkom Kevina Doylea.

U nastavku je Ferguson pokušao s Paulom Scholesom, a kasnije i sa džokerom Javierom Hernandezom, no to nije bio United koji se vraća u utakmicu i “krade” bodove u sudačkoj nadoknadi. Vukovi su zadržali prednost i sjajnim rezultatom zaokružili premierligašku subotu za pamćenje.

“Razočarani smo jer dugo nismo bili poraženi. Igrači mogu biti ponosni na taj niz, ali u drugom poluvremenu jednostavno uspjeli uhvatiti ritam. Oni su vrlo neugodni u prekidima i to su dokazali i danas. Bila je ovo sjajna prilika da nastavimo svoj niz i zbog toga ovo je veliko razočaranje”, rekao je odmah nakon utakmice menadžer Manchester Uniteda.