Manchester United je očekivano slavio protiv Wigana, napunivši mu mrežu s četiri pogotka.

Wigan nikada u povijesti engleskog prvenstva nije uzeo niti bod Manchester Unitedu, a premda je tijekom većeg dijela današnjeg susreta bio blizu takvom ishodu, na kraju je razbijen i poražen s visokih 4:0.

United može zahvaliti Edwinu van der Saru što Wigan nije prvi došao do vodstva, Nizozemac je sjajnom obranom sačuvao svoja vrata, a već u sljedećem napadu u 17. minuti na lijevoj strani pobjegao je Nani i ubacio za Javiera Hernandeza koji na prvoj vratnici pogađa za 1:0.

Mogao je Wigan odmah potom izjednačiti preko Watsona, no opet se ispriječio danas nesavladivi Van der Sar. Wigan je do kraja prvoga dijela bio ravnopravan protivnik, no na odmor se ipak otišlo minimalnom prednošću vodeće momčadi prvenstva.

I drugi dio bolje je otvorio domaćin, no u takvoj otvorenoj igri United je često prijetio iz kontranapada. Iz jednog takvog Wayne Rooney je u 74. minuti sjajno uposlio Chicharita, a ovaj drugim pogotkom na utakmici riješio pitanje pobjednika.

United se do kraja poigravao s domaćinom, pa je šest minuta prije kraja Rooney na asistenciju Berbatova povisio na 3:0, a konačan rezultat svojim je prvim pogotkom u Premiershipu postavio Fabio da Silva u 87. minuti.