Na Boxing Day došlo je do bodovnog poravnanja na vrhu Premier lige. Manchester United i Manchester City dočekat će 19. kolo s 45 bodova. Man United – Wigan 5:0

Manchester United iskoristio je kiks sugrađana i uz laganih 5:0 protiv Wigana izjednačio se bodovno sa Cityjem. Nije ni gol-razlika zanemariva. Ryan Giggs danas je izjednačio rekord po broju nastupa za Manchester Uniteda koji je dosad držao Bobby Charlton (756).

United je okružio kazneni prostor Wigana na početku i brzo poveo. Patrice Evra obavio je većinu posla sjurivši se po lijevoj strani. Ji-sung Park čekao je u srcu šesnaesterca i lijepo matirao nemoćnog Alija Al-Habsija.

Crvenim vragovima posao je dodatno olakšan u 38. minuti Connor Sammon dobiva izravni crveni karton nakon manjeg naguravanja Michaelom Carrickom. Irac je rukom prešao preko Carrickova potiljka kako bi “dokazao svoj slučaj”, a Phil Dowd to je okarakterizirao kao prekršaj vrijedan izravnog isključenja.

U 42. minuti Dimitar Berbatov iz blizine je zabio drugi gol, nakon što Wiganovi braniči nisu uspjeli “očistiti” ubacivanje Darrona Gibsona. Bugarin u 58. zabija još ljepši gol. Antonio Valencia našao ga je u šesnaestercu, a napadač se okreće, izbacuje čuvara iz igre i lijepo pogađa iznad Al-Habsija.

Valencia se pobrinuo za četvrti pogodak prodorom s desne strane i snažnim prizemnim udarcem u suprotni kut. Berbatov je u 78. stigao do hat-tricka. Doslovno je bacio Al-Habsija na koljenima plasiravši lagano loptu u desni kut.