Manchester United je naslov prvaka proslavio pobjedom koja je Blackpool poslala u niži rang.

Alex Ferguson je održao obećanje i tjedan dana prije finala Lige prvaka na travnjak raspjevanog Old Trafforda poslao izmijenjenu, ali ipak jaku momčad. United niti u jednom trenutku nije igrao u najvišoj brzini, ali mu se ne može poreći da je igrao na pobjedu i na kraju je i izborio.

Crveni vragovi poveli su u 21. minuti golom Ji-Sung Parka nakon loše procjene gostujuće obrane, no Blackpool je iskoristio ležeran pristup novih prvaka i sjajnim golom Charlieja Adama iz slobodnog udarca izjednačio, a u 57. minuti golom Taylora-Fletchera i poveo.

U tim trenucima navijači Blackpoola pjevali su “we are staying up”, no situacija se vrlo brzo izmijenila. Pet minuta kasnije na 2:2 je izjednačio Anderson, a u 74. minuti Evatt je u najgorem mogućem trenutku autogolom dao prednost Unitedu. Konačnih 4:2 postavio je Michael Owen i Mandarine na žalost mnogih poslao u drugu ligu.