Prije dvije godine Leeds, tada trećeligaš, priredio je jednu od najvećh senzacija u FA kupu izbacivši Manchester United.

Danas drugoligaš, Leeds nije izdržao ni poluvrijeme protiv aktualnog engleskog prvaka.

United nije ništa prepustio slučaju pa se prva lopta rano zakoprcala u Leedsovoj mreži. Bila je to akcija Dioufa, Berbatova, Parka i Owena, a potonji zabija za vodstvo u 14. minuti.

Nakon pola sata igre, gotovo je sve bilo riješeno. United izvodi korner, Diouf priprema loptu za Owena, a ovaj lijepo plasira za udvostručenje vodstva. I treći gol pao je poslije kornera. Giggs kombinira s Parkom, ulazi u šesnaesterac i postavlja 3:0 iz prodora u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Na Elland Roadu se vratio Danny Welbeck koji je pauzirao zbog ozljede još od pobjede nad Arsenalom 8:2.