Manchester United imao je najlakši zadatak i najbrže je prošao. Engleski prvak nakon debakla na Old Traffordu u nedjelju gostovao je kod četvrtoligaša Aldershot Towna i s uvjetno rečeno rezervnom postavom upisao uvjerljivu, 3:0 pobjedu.

Susret je značajan i zbog povratka kapetana Nemanje Vidića nakon višemjesečne stanke zbog ozljede.

Domaći otpor slomljen je nakon 15 minuta kad su Park i Cleverley odigrali dupli pas, a Korejac ulazi kazneni prostor i ubacuje za Berbatova kojem nije bilo teško skrenuti loptu za vodstvo. Bugarski napadač u 41. je minuti izvukao lijevog bočnog Strakera iz šesnaesterca i asistirao Michaelu Owenu, a iskusni napadač pogađa za 2:0.

Crveni vragovi su na početku drugog dijela odlučili unijeti dašak atrakcije. U 48. minuti Cleverley pronalazi Valenciju na 20-ak metara, a Ekvadorac sjajnim udarcem pogađa rašlje Aldershotova gola za potvrdu pobjede.

Najzanimljivije je večeras bilo na Emiratesu gdje je Arsenal preokrenuo rezultat protiv Boltona prošavši dalje s 2:1. Bolton je, kao i domaćin, potpuno “promiješao” sastav u odnosu na vikend, a mjesta se našlo i za hrvatskog napadača Ivana Klasnića koji je odigrao cijeli susret. Gosti su se ravnopravno držali u prvom dijelu, a početkom drugog iznenadili Topnike.