Hernandez i Berbatov uspješnim izvođenjem penala donijeli 3 boda, a Cityju je presudio upravo dojučerašnji igrač Manchester Uniteda Darron Gibson

Manchester United je na Old Traffordu dočekao Stoke City i imao problema s probijanjem iznimno organizirane obrane gostiju sve do 38. minute. Tada je Pennant u vlastitom kaznenom prostoru srušio Parka, a sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Chicharito koji tako ipak donosi prednost domaćinima na poluvremenu.

U drugom dijelu nije prošlo ni osam minuta kada je u šesnaestercu Stokea srušen Valencia i to od strane Waltersa, a to je značilo još jednu najstrožu kaznu za United. Nju je ovaj put izveo Berbatov koji bez problema pogađa za 2:0. To je natjeralo Stoke da konačno počne napadati, ali njihova želja za nadigravanjem splasnula je za samo desetka minuta. United je do kraja u potpunosti kontrolirao utakmicu i mogao doći do puno uvjerljivije pobjede da su Park i Berbatov bili precizniji, ali i ovako domaćini upisuju nova tri boda.

A ta su se tri boda pokazala iznimno važnima nakon što je završio ogled Evertona i Manchester Cityja jer je novi klub Nikice Jelavića ostvario najveće iznenađenje danas nadigravši vodeću momčad prvenstva s 1:0. Domaćini su nagovijestili probleme za lidera već u petoj minuti kada Stracqualursi nakon kornera puca glavom s druge vratnice, ali njegov pokušan odbijen je na samoj gol-crti od strane Lescotta. Gosti su nakon toga u potpunosti preuzeli inicijativu, a najbliže pogotku bili su u 37. minuti kada je Nasri s otprilike 25 metara pogodio gredu.

Kazna za jalovost Manchester Cityja stigla je u 60. minuti kada je Donovan fino prihvatio jednu odbijenu loptu na rubu šesnaesterca i poslužio Gibsona koji se nije dugo mislio nego snažno odapeo i matirao Joea Harta. I nakon pogotka lopta je puno vremena provela u posjedu Manchester Cityja, ali domaćini su se do kraja utakmice znalački branili i nisu dozvolili svojim protivnicima stvaranje nekih značajnijih prilika pa je bodovno stanje vodećeg dvojca prvenstva od danas izjednačeno.