U drugom kolu skupine C Lige prvaka Basel je hrabrom igrom izvukao iznenađujući bod u Manchesteru, dok je Benfica rutinskom igrom uzela sva tri boda u Rumunjskoj protiv Otelul Galatija.

Manchester Unitedu trebalo je 16 minuta na Teatru snova da otključa bravu Basela. Sjajno je u prvom poluvremenu surađivala osovina Giggs – Welbeck koja je zakuhala oba pogotka i to u samo dvije minute. Prvo je Welbeck na povratnu loptu Giggsa odmjerenim udarcem matirao Sommera da bi minutu kasnije isti igrač na centaršut starog velškog majstora poentirao za 2:0. Basel nije loše izgledao u prvom poluvremenu, no svoje prilike nisu znali iskoristiti.

U početnim minutama nastavka Švicarci su pokazali zube i stigli do izjednačenja.Fabien Frei zabija za smanjenje vodstva u 58. minuti. Institucija švicarskog nogometa Alexander Frei odlično je reagirao u 60. minuti u šesnaestercu Crvenih vragova i vratio rezultat u ravnotežu. U 76. minuti gosti dolaze na prag senzacije. Iz vjerojatno nepostojećeg kaznenog udarca za vodstvo gostiju zabija večeras po drugi puta Alexander Frei. Na kraju su Crveni vragovi uspjeli doći do boda u posljednjoj minuti pogotkom Ashleya Younga.

Manager Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson bio je vidno frustriran što njegova momčad nije uspjela zadržati vodstvo protiv Basela, te je poslije utakmice izjavio: “Mislim da smo bili nepažljivi. Oni su imali dva ili tri opasna napada u prvom dijelu, a nas je ubio manjak koncentracije. Prokockali smo pobjedu nakon dobrog prvog poluvremena, a na kraju smo i morali loviti zaostatak.”

Ferguson je dao do znanja da ovo opuštanje u drugom poluvremenu može biti velika pouka za njegove igrače: “Mislim da je ovo poziv na buđenje. Primili smo tri gola kod kuće i pali smo u koncentraciji što nam se u Ligi prvaka ne smije dogoditi. Ako se opustite, to vas može skupo koštati.”