Kiks branitelja naslova u potpunosti je iskoristio Manchester United, koji je usprkos još jednoj neuvjerljivoj predstavi svladao Wigan i bodovno se izjednačio s Chelseajem.

Najzadovoljniji nakon 14. kola bit će nogometaši Manchester Uniteda, koji su pobjedom nad Wiganom uspjeli u potpunosti poništiti bodovnu prednost Chelseaja i s 28 bodova izjednačiti se na vrhu ljestvice s liderom prvenstva. United ponovno nije igrao dobro, iz sudara s Wiganom zapamtit će tek nova tri boda, ali i povratak Waynea Rooneyja prvi put nakon potpisa novog ugovora.

Gosti iz Wigana bili su čak i konkretniji suparnik u prvom poluvremenu i više puta zaprijetili Edwinu van der Saru, no ključan je bio trenutak neopreznosti u posljednjoj minuti prvoga dijela, kada je Patrice Evra postigao svoj prvi prvenstveni pogodak nakon pune tri i pol godine.

U drugom poluvremenu u igru su ušli Paul Scholes i Wayne Rooney, a Wigan je ubrzo ostao bez dvojice igrača jer crvene kartone zbog prekršaja zaradili su Antolin Alcaraz i Hugo Rodallega. Gosti s devetoricom više nisu bili ravnopravan protivnik, pa je Javier Hernandez nakon ubačaja Rafaela da Silve postavio konačnih 2:0.

United se pobjedom izjednačio s Chelseajem, koji je pretrpio drugi uzastopni poraz i upao u mini krizu jer već više od 180 minuta nisu uspjeli postići ni pogotka. Londončani su bili bolja momčad od Birminghama i propustili bezbroj prilika, posebno u prvom poluvremenu, no danas je na vratima Birminghama čuda činio Ben Foster, zaustavivši brojne pokušaje plavih napadača.