Skupina C u trećem kolu Lige prvaka donijela je dvoboj Otelul Galatija i Manchester Uniteda te Basela i Benfice. Crveni vragovi su iz dva penala došli do novih bodova, dok je Benfica s dva gola slavila na St. Jakob Parku…

Otelul Galati – Manchester United 0:2
(Rooney 64′ (11 m), 92′ (11 m))

Prvih petnaestak minuta utakmice domaćini su odigrali vrlo hrabro te su dva puta zaprijetili Manchester Unitedu, a posebno je neugodno bilo u 12. minuti kada je Punoševac tukao s 25 metara, ali se Anders Lindegaard nije dao iznenaditi. S druge strane, Crveni vragovi odmah su odgovorili preko Andersona, ali je udarac veznjaka bio neprecizan. U 31. minuti iz slobodnog udarac pucao je Rooney, ali se vratar domaćina nije dao nadmudriti. U tim je trenucima Manchester ubacio u brzinu više te su redom pucali Rooney, Evra i Carrick, a potonji je imao i najbolju priliku, međutim, na odmor se otišlo s rezultatom s početka utakmice, 0:0.

Odmah početkom drugog poluvremena Manchester United je žestoko krenuo kako bi došao do vodstva. Tako je iz slobodnog udarca pucao Nani, ali vratar Otelul Galatija, Grahovac, obranio je njegov udarac. Kad već nije mogao iz igre zabiti gol, United je do prednosti došao s bijele točke. Nakon što je sudac svirao penal, najstrožu kaznu precizno je realizirao Rooney. Međutim, tri minute nakon vodstva, United je ostao s igračem manje. Zbog prekršaja nad domaćin napadačem crveni karton dobio je Vidić. Odmah su domaćini to pokušali iskoristiti, ali je udarac Ioana Filipa bio neprecizan te je ostalo 1:0 za goste. U 89. minuti isključenje je zaradio i Perendija. U sudačkoj nadoknadi gosti su imali još jedan jedanaesterac kojeg je ponovno uspješno realizirao Rooney.

“Doći do pobjede u gostima nije uvijek lako. Oni su nam otežali posao, no posjed lopte ukazuje na to da smo utakmicu kontrolirali”, rekao je Ferguson nakon pobjede koja njegovu momčad dovodi na dva boda manje od lidera skupine, Benfice.

“Bila je ovo duga noć. Morali smo biti strpljivi. Nismo ih dovoljno probijali u prvom poluvremenu jer je Rooney igrao više u veznom redu, ali u drugom poluvremenu gurnuli smo ga više naprijed, što je njima stvaralo probleme. Bio je smiren i dobro izveo jedanaesterce.”

“Nani i Anderson bili su fantastični. Zadovoljan sam s rezultatom”, dodao je legendarni škotski trener.