Manchester United je bio uspješan u gostima. Slavili su kod Ajaxa 2-0 uz oba pogotka u drugom dijelu.

Središnji susret ranijih utakmica u Europskoj ligi igran je na Amsterdam Areni gdje su Kopljanici ugostili Crvene vragove. Ajax je počeo s dosta ofenzivnom formacijom 4-3-3, dok se Alex Ferguson držao svoje uobičajene taktike. Manchester United je u početku bio aktivniji, no udarci njegovih igrača nisu našli put do mreže, a nerijetko su se napadači Uniteda nalazili u nedozvoljenim pozicijama iza leđa obrane domaćih. Za domaće je jedan opasan udarac uputio Siem De Jong, a njega je krajnjim naporom obranio De Gea.

Prvo poluvrijeme nije polučilo niti jedan zgoditak, Ajax je prijetio pretežno nakon kornera, dok su se gosti zadovoljili s nekoliko dalekometnih pokušaja. Dosadnjikavo prvo poluvrijeme završilo je bez golova, a u drugi dio se s obje strane krenulo žustrije. U agresivnijoj su igri s obje strane prve javne opomene zaradili Fabio i Siem De Jong, a potom se otvorilo Crvenim vragovima.

Engleska je momčad zabila pogodak u posljednjih sedam utakmica pa iznimka nije bio ni ovaj dvoboj. U 59. minuti je Nani prošao po desnom boku smušene obrane Ajaxa, koja nije uspjela raščistiti situaciju u nekoliko navrata. Ubačaj je došao na drugu stranu do Ashleyja Younga koji prvo driblingom vara braniča domaćih, a potom poentira u mrežu Vermeera.

Ajax se otvorio nakon primljenog gola, a United je pokušao umrtviti utakmicu mirnom igrom i s nekoliko izmjena u momčadi. Poslije nekoliko pokušaja domaćina, opet su na scenu stupili igrači engleskog kluba. Povukli su se prvo igrači Uniteda na svoju polovicu, a nakon što je Valencia oduzeo loptu na sredini terena, sijevnula je kontra gostiju u kojoj je prekrasnim dodavanjem Wayne Rooney uposlio Javiera Hernandeza, koji je zabio za konačnih 2:0. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa si je United osigurao relativno miran uzvrat na Kazalištu snova, dok Nizozemcima, kao i svima, ostaje nada.