Manchester United je nakon ugodne prednosti iz Amsterdama morao strepiti u završnici susreta na Old Traffordu.

Nakon stvaranja lijepe zalihe od dva pogotka viška, Manchester United u istom je tonu nastavio i na Old Traffordu jer je Chicharito na asistenciju Berbatova pogodio za 1:0. Uloge su bile zamijenjene deset minuta kasnije, ali dodavanje Meksikanca nije bilo precizno i obrana Ajaxa loptu izbacuje u korner.

United je i u nastavku prvog dijela bio bolja momčad, ali u 37. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Lopta se motala po rubu kaznenog prostora domaćina kada je Aras Özbiliz odlučio zapucati i pogodio Phila Jonesa, a lopta se od njega odbila u gol nemoćnog De Gee.

Pogodak je dao krila gostima koji dobro kreću u drugom dijelu i nakon 15 minuta opasno prijete iz kornera ali De Gea spašava stvar nakon opasnog udarca glavom De Jonga. Utakmica se nakon toga malo primirila, a na novu priliku se čekalo sve do 73. minute kada Nani opasno puca, ali lopta odlazi preko gola.

Stvari su se pošteno zakuhale u 87. minuti kada Toby Alderweireld pogađa iz blizine za vodstvo gostiju što je značilo da bi ih novi pogodak odveo dalje. Ipak, Manchester United je izdržao do kraja susreta pa se gosti iz Amsterdama opraštaju od Europe za ovu sezonu.

“Moram preuzeti odgovornost za ovakvu utakmicu,” izjavio je nakon susreta Alex Ferguson i pojasnio u čemu je pogriješio: “Postavio sam puno mladih igrača u zadnju liniju i to je bio veliki zahtjev. Bila je to dobra prilika da bih Philu Jonesu i Chrisu Smallingu dao minutažu, ali se pokazao njihov nedostatak iskustva u neizvjesnoj utakmici.”

“Za europsku utakmicu bio je to preveliki rizik. Preživjeli smo uz dozu sreće, ali zaista nismo dobro igrali u drugom poluvremenu,” rekao je strateg Crvenih vragova uz napomenu da istu pogrešku neće ponoviti u osmini finala kada se Manchester susreće s Athletic Bilbaom.