Veliku utakmicu nakon dugo vremena odigrao je Wayne Rooney i s dva pogotka i asistencijom odveo United do nove prvenstvene pobjede.

Mnogi su se uoči utakmice na Old Traffordu pitali zbog čega u početnom sastavu opet nema Javiera Hernandeza, koji za razliku od Waynea Rooneyja igra u sjajnoj formi, a odgovor na to pitanje dobili su već u 50. sekundi utakmice kada je Manchester United došao do vodstva.

Edwin van der Sar sjajno je uočio Rooneyja i poslao dugu loptu preko cijeloga terena, a Unitedov napadač prvim je dodirom smirio i drugim neobranjivo poslao pod gredu Friedelova gola. Bio je to početak kakav je Alex Ferguson samo poželjeti mogao.

Mogli su Crveni vragovi do odmora napuniti mrežu Aston Ville, no prilike Ryana Gigssa, Nanija i Berbatova ostale su bez konkretne završnice. I kada se očekivalo da će Villa na odmor s ipak povoljnim jednim pogotkom zaostatka, ponovno je bljesnuo Rooney i iskoristio preciznu loptu Nanija za 2:0.

Uvjerljivo vodstvo uspavalo je United na početku drugog poluvremena, a gosti su to iskoristili i u 58. minuti preko Darrena Benta zasluženo došli do pogotka nade. Njihovo slavlje ipak nije dugo trajalo, samo pet minuta kasnije Rooney je asistirao Nemanji Vidiću, a kapetan Uniteda snažnim udarcem postavio konačnih 3:1.

Alex Ferguson: “Bio je to fantastičan rani pogodak, sjajna vizija Edwina van der Sara i još bolja završnica Rooneyja. Golovi pomažu napadačima, a Rooney je uvijek gladan igre i golova i na kraju dobije nagradu.”