Manchester United propustio je napraviti veliki korak k osiguranju titule porazom kod Wigana, dok je gradski rival City na svom travnjaku visoko slavio protiv WBA-a.

ako se činilo kako će sastav Sira Alexa Fergusona bez većih poteškoća proći gostovanje na stadionu DW, Wigan je iznenađujuće ostavio sva tri boda na svom travnjaku odnijevši pobjedu 1:0. Promjene u sastavu Crvenih vragova, Hernández, Jones i Giggs umjesto Welbecka, Rafaela i Scholesa, nisu donijele željenu efikasnost u napadu, a dominirali su domaćini koji se bore za ostanak u Premiershipu.

Vratar David De Gea bio je na iskušenju u sedmoj minuti poslije McCarthyjeva udarca, no i tada, kada je briljantnom obranom sačuvao svoju mrežu, i na isteku pola sata igre poslije Mosesova nepriznatog pogotka zbog prekršaja Caldwella na španjolskom čuvaru mreže, gosti su sačuvali prazna vrata i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Međutim, nastavak je donio šok za Fergusonov sastav. Četiri minute u drugom dijelu bile su potrebne Athleticu da povede iz prekrasnog udarca Shauna Maloneyja s ruba kaznenog prostora. Vodstvo Martínezove momčadi moglo je biti i veće da De Gea nije bravurama na ulazu u posljednjih deset minuta spašavao svoju momčad novoga gola, a Welbeckov je pokušaj u 81. minuti zaustavio Al Habsi.