Warning: get_headers(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/manutdcr/public_html/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 578

Warning: get_headers(): This function may only be used against URLs in /home/manutdcr/public_html/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 578

Athletic Bilbao je odličnom igrom svladao neraspoloženi Manchester United 2:3 na Old Traffordu

Manchester United doživio je novi europski poraz na Old Traffordu. Potpuno zasluženo Athletic Bilbao se vraća u Španjolsku s pobjedom 3:2. Gosti mogu žaliti za velikim brojem propuštenih prilika jer su uz malo bolju realizaciju mogli posramiti Crvene vragove koje je težeg poraza spasio vratar David De Gea s nekoliko sjajnih intervencija.

Sir Alex Ferguson nije mogao računati na Vidića i Valenciju, a na klupi je ostavio Ferdinanda i Nanija. Trener gostiju iz Bilbaoa, Marcelo Bielsa, jurnuo je na United u uobičajenom 4-3-3 sustavu s Muniainom, Susaetom i Llorenteom u napadu.

Mlada i perspektivna momčad Athletica hrabro se postavila na startu utakmice na Old Traffordu i nije pokazala previše respekta prema uglednijem protivniku. Prvi je zaprijetio Llorente udarcem sa 16 metara, a zatim sa slične pozicije i Susaeta. Manchester je djelovao nekako uspavan, a onda je odjednom zabljesnuo u 22. minuti i stigao do vodstva iz prve prave prilike.

Hernandez je ušao u kazneni prostor Athletica i pucao, dobar udarac obranio je vratar Iraizoz, ali je na odbijenu loptu natrčao Rooney i pospremio ju u mrežu za 1:0. Nakon pogotka igra je živnula. Athletic je nastavio napadati, ali je ostavljao Manchesteru dosta prostora za kontranapade. Unitedu su prijetili Susaeta i Iraola, a dobra igra gostiju nagrađena je minutu prije odmora. De Geu je glavom svladao prvi strijelac baskijskog kluba, Fernando Llorente, nakon centaršuta Susaete.

Athletic je nastavak otvorio u istom ritmu, a Manchester je od novog zaostatka spasio španjolski vratar. De Gea je prvo vršcima prstiju obranio odličan udarac Muniaina, zatim je Llorente je u 52. minuti pogodio vanjski dio mreže, a samo minutu kasnije De Gea iz gornjeg kuta vadi još jedan dobar pokušaj gostiju.

Vratar Uniteda bio je nemoćan je bio 72. minuti kada je sjajnu akciju pogotkom okrunio De Marcos, koji je prilikom asistencije Herrere bio u zaleđu, ali pomoćni sudac to nije signalizirao. United je tada malo živnuo i stvorio nekoliko dobrih prilika, ali je novi pogodak postigao Athletic. Do trećeg pogotka gostiju dovele su zaista katastrofalne reakcije Manchesterovih obrambenih igrača, a strijelac je bio Muniain.

United je u samoj završnici sretno došao do drugog pogotka koji mu ipak daje nadu da u uzvratu može izboriti prolaz u četvrtfinale. Nakon igranja rukom u vlastitom kaznenom prostoru, igrači Athletica su omogućili Rooneyju da s bijele točke postigne svoj drugi pogodak. Uzvrat je na stadionu San Mames 15. ožujka.