Sunday, bloody Sunday. Nakon tužnog poraza u gostima protiv Fulhama, pred nama je 19.-o kolo Premier lige, u kojem United ide na noge ekipi iz East Yorkshirea- Hull Cityu.

Manchester United je dosada odigrao 22 utakmice protiv „tigrova“ , uz omjer W: 14 D: 3 L: 5 i gol razliku 42: 22. Zadnje 2 međusobne utakmice ovih dvaju klubova odigrane su u prošloj sezoni, inače debitantskoj sezoni za klub sa istoka Engleske. U prvoj, onoj odigranoj na Old Traffordu, United je suvereno otvorio utakmicu i već nakon 3 minute golom Ronalda je poveo sa 1:0 . No, Hull je tu prednost Uniteda anulirao golom Daniela Cousina. Taj gol je probudio ekipu Sir Alexa Fergusona koja je golovima Carricka i Cristiana Ronalda već do poluvremena imao vodstvo od 3:1. U nastavku je Nemanja Vidić postigao i četvrti gol za United. Tada se činilo da će to bit „ubijanje“ Hulla, no gol Mendya je pokazao da još nije gotovo. Hull je do kraja uspio postići još jedan gol. Zabio ga je Geovanni 8 minuta prije kraja, nakon, po meni, penala koji se ne bi sudio ni u seoskim ligama, a kamoli u ligi kakva je EPL. Do kraja nije bilo promjene rezultata, te je utakmica završila rezultatom 4:3 za United. Na utakmicu koja se igrala na KC Stadiumu, 90% Hullovih navijača došlo je sa omiljenom igračkom njihovog trenera Phila Browna, slušalicom  u ušima. No, nisu oni zbog kopiranja trenera bili opremljeni tom tehnikom, već zbog toga što se u isto vrijeme igrala utakmica na Villa Parku u kojoj su igrali domaćin Aston Villa te izravni konkurent Hullu za ostanak- Newcastle United. United je u ovu utakmicu ušao sa dosta mladim sastavom kojemu je dodan Fletcher koji je dobio crveni u polufinalu LP, pa ga nije trebalo za ništa odmarat. United je dominirao, i pobjedio jedinim golom na utakmici koji je bio djelo Gibsona. No, rezultat je mogao biti još i uvjerljiviji da se mladići nisu htjeli dokazivat. Nakon odsviranog kraja utakmice, na stadionu je nastao muk, jer se pomno osluškivalo što se događa u Birminghamu. Ali, taj muk je ubrzo zamjenilo slavlje jer je Newcastle izgubio 1:0 i time otpao u Coca Cola Championship, a samim time Hull je ostao u najelitnijoj svjetskoj nogometnoj ligi.

Ekipa Phila Browna nastavila je ovu sezonu stopama prošle. Nalaze se na rubu sigurne sezone sa 17 osvojenih bodova iz 18 utakmica. Puno su uspješniji u domaćim utakmicama, nego u onima na strani. U prošlom kolu gostovali su na Emirates Stadiumu, sa kojeg su ispraćeni sa 3 gola u mreži. Zadnju domaću utakmicu odigrali su sa Blackburnom, u miroljubivoj utakmici koja je završila početnim rezultatom- 0:0. Od igrač koje valja izdvojiti u ekipi „tigrova“ sigurno spadaju Geovani, Steven Hunt te Jimmy Bulard. Ovaj potonji zbog ozljede će propustiti ovu utakmicu. Osim njega, manager Phil Brown jedino na Iana Ashbeea neće moći računati za ovu utakmicu. Svi ostali igrači su potpuno spremni za nedjeljnu utakmicu.

United ovu utakmicu dočekuje u dosta turobnoj atmosferi. Kroz tjedan je umro član „Busbyevih beba“ Albert Scanlon, a problemi sa ozljedama se ne rješavaju tako lako kao to se mislilo. Osim toga, momčad SAFa se malo previše opustila u tradicionalnoj božićnoj zabavi koju je obilježilo prekomjerno ispijanje alkohola od strane mladog Unitedovog igrača Mattya Jamesa. Sir Alex Ferguson za ovu utakmicu neće sigurno moći računati na Hargreavesa( njega više ni neću spominjat) , te na obrambenu četvorku, od kojih bi poneki bili glavna karika u mnogim ekipama. U tu četvorku spadaju Evans, Ferdinand, O’Shea te Brown. Vrlo vjerovatno neće  braniti Van der Sar, dok je pod upitnikom povratak Nemanje Vidića, kao i Ryana Giggsa. Ferguson bi napokon mogao igrati sa pravim desnim bočnim, jer su se oporavili blizanci Da Silva( Fabio je upisao 20ak minuta protiv Fulhama) .
Utakmicu sudi Alan Wiley. Vremenska prognoza pokazuje kišovito, ali ne i hladno vrijeme, tako da će teško doći do odgode utakmice.