Nogometaši Manchester Uniteda uspjeli su na Upton Parku ponoviti podvig s kraja siječnja ove godine, kada su u Blackpoolu nadoknadili dva pogotka zaostatka.

Vodeća momčad prvenstva još je jednom potvrdila poslovicu da Manchester United nikad ne valja otpisati. Premda su u prvom poluvremenu skrivili dva jedanaesterca i našli se u naizgled bezizlaznoj situaciji, Crveni vragovi su u nastavku utakmice postigli četiri pogotka i osigurali iznimno važna tri boda.

Ključno ime u redovima gostiju bio je Wayne Rooney, kao usamljeni napadač gotovo nevidljiv u prvom poluvremenu, ali ubojit i konkretan u posljednjih pola sata, kada je dobio podršku Javiera Hernandeza, a potom i Dimitra Berbatova.

Gledajući u cjelini, United je bio bolja momčad tijekom većeg dijela utakmice. Vrlo dobro je otvorio susret na Upton Parku, no dvije obrambene pogreške skupo su ih stajale.

Prvo je Patrice Evra u 11. minuti igrao rukom i skrivio kazneni udarac, kojeg je u pogodak pretvorio Mark Noble, a potom je Nemanja Vidić u 25. minuti srušio Carltona Colea, a Noble ponovno s bijele točke udvostručio prednost Čekićara.

Alex Ferguson više nije imao što izgubiti, u nastavku je u igru ubacio Javiera Hernandeza i vrlo riskantnom postavom krenuo spasiti što se spasiti može. Takav je raspored dao puno prostora vrlo opasnom Dembi Ba i Carltonu Coleu, no West Ham u nastavku nije znao zaprijetiti Tomaszu Kuszczaku.

Prvi korak prema preokretu United je napravio u 65. minuti. Slobodan udarac s 20 metara izveo je Rooney, prebacio živi zid i pogodio nebranjeni dio mreže za 2:1. Samo osam minuta kasnije, Rooney sjajno prima loptu od Antonija Valencije i pogađa donji desni kut Greenova gola.

U tim trenucima igrao je samo United i 11 minuta prije kraja utakmice došao do ipak zasluženog preokreta. Puno nereda u šesnaestercu West Hama napravio je Fabio, pokušao centrirati, a rukom je pritom igrao Matthew Upson, što je sudac Mason procijenio dovoljnim za jedanaesterac.

Ponovno je loptu uzeo Rooney i poslao Greena u jednu, a loptu u drugu stranu. Demoralizirane Čekićare šest je minuta prije kraja dokrajčio Chicharito Hernandez, dočekavši loptu u petercu West Hama i proslijedivši je u mrežu za konačnih 2:4.