Autor Tema: Regionalna liga  (Posjeta: 4217 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Blejanja

• Gost
Regionalna liga
« u: Veljača 25, 2011, 23:15 »
Posto je ovo gotova stvar,  fino je da ima svoj kutak na ovom forumu...

Službeno: Starta regionalna liga rukometaša!
25.02.2011. 16:54, V.H.
Nakon košarkaša i vaterpolista, od sljedeće ćemo sezone moći gledati i regionalnu ligu rukometaša. Povodom toga u Beogradu je održan sastanak zainteresiranih saveza glede osnivanja regionalne lige.

U ime HRS-a sastanku su prisustvovali Sandi Šola, Zoran Gobac i Damir Poljak. U prvoj sezoni sudjelovat će 14 klubova, 11 iz zemalja bivše Jugoslavije (2 iz Hrvatske, 2 iz Srbije, 3 iz BiH, 2 iz Makedonije i 2 iz Crne Gore) te dva kluba iz Poljske (Kielce i Wisla) i jedan iz Slovačke (Tatran Prešov).
Na sastanku je odlučeno da će ured lige biti u Zagrebu u prostorijama HRS-a. Tehničku komisiju lige činit će Ante Ančić iz Hrvatske, Dragan Načevski iz Makedonije i Miodrag Maksimović iz Srbije. Svečano potpisivanje svih dokumenata o ustroju S-Lige bit će 18. ožujka u Beogradu, a raspisivat će se i natječaj za marketinšku agenciju koja će se baviti tim aspektom lige te TV pravima.
U prvoj sezoni neće biti klubova iz Mađarske, međutim, Mađari su izrazili želju priključiti se natjecanju u drugoj sezoni.

Novoformirana S-liga službeno starta 27. kolovoza 2011.

zich1

• Gost
Odg: Regionalna liga
« Odgovori #1 u: Veljača 26, 2011, 00:25 »
to uzima zagreb makar igro gobac sam u postavi... :kava:

Offline :Maka:

• Apolonius
  • Član udruge
  • Prvi tim
  • *
  • Glory, glory Man United
« Odgovori #2 u: Rujan 08, 2011, 12:44 »
Ipak ništa od ovoga, izgleda da nema sponzora. A kako su Zagreb i NEXE trebali igrati ovu ligu, nisu bili u ždrijebu za prvo kolo premijer lige. Pa kako su se "vratili" u premijer ligu, njen početak je odgođen za sljedeći vikend, iako je trebala početi ovu subotu.

Ja se samo nadam da ove odgode neće napraviti probleme za organizaciju gostujućih ekipa koje su vjerojatno već dogovorile prijevoz, hranu i smještaj, kao i domaćini koji su rezervirali dvorane. Jer ništa od toga nije jeftino, a znamo da u našem rukometu lovu imaju 2 kluba :D
We'll never die :panicar
Moj je Robins najbolji, njega svaka cura voli.... :moze :moze
"I went missing quite a lot.....Miss England, Miss Wales, Miss World..."- George Best :car EC7<3 Donila me roda....

• Apolonius
  • Član udruge
  • Prvi tim
  • *
« Odgovori #3 u: Rujan 11, 2011, 21:04 »
Izgleda da se ipak igra :rofl :rofl :rofl :rofl

Tj. počela je danas. Odigrane su 2 utakmice. Crvena Zvezda je definitivno odustala pa se traži drugi srpski predstavnik(jedan je Partizan). Ali svejedno, ipak će se u utorak donijeti odluka hoće li se igrati ova liga. Tada će Zagreb donijet odluku hoće li sudjelovat u ovoj lizi ili u premijer. Ako odluče ne igrati, ova liga se gasi.
"I went missing quite a lot.....Miss England, Miss Wales, Miss World..."- George Best :car EC7<3 Donila me roda....

Offline kocka

• Član udruge
  • Prvi tim
  • *
« Odgovori #4 u: Rujan 12, 2011, 12:08 »
koja sprdancija majko mila ko hnl....pa kako može krenut liga kad se nezna još to sve sudjeluje

• Apolonius
  • Član udruge
  • Prvi tim
  • *
« Odgovori #5 u: Rujan 12, 2011, 12:33 »
Evo izgleda da neće sudjelovat Partizan, nego su Makedonci dobili još jednog predstavnika :rofl :rofl :rofl :rofl

Edit: JA sam se bio malo sjeba. Ipak Zvezda igra, a klub koji je odmah odustao je bio Partizan. za mene  :facepalm:
« Zadnja izmjena: Rujan 12, 2011, 12:37 od :Maka: »

Offline manutd15

• Mlada nada
  • **
« Odgovori #6 u: Rujan 12, 2011, 14:26 »
Evo izgleda da neće sudjelovat Partizan, nego su Makedonci dobili još jednog predstavnika :rofl :rofl :rofl :rofl

Edit: JA sam se bio malo sjeba. Ipak Zvezda igra, a klub koji je odmah odustao je bio Partizan. za mene  :facepalm:
Jel to Partizan ne sudjeluje samo ove sezone ili do daljnjega?
:love Get him on a plane, bring him back from Spain. Viva Ronaldo!!!! :love

• Apolonius
  • Član udruge
  • Prvi tim
  • *
« Odgovori #7 u: Rujan 12, 2011, 18:04 »
Mislim da je samo ove sezone.

Offline Aldin

• General
  • Prvi tim
« Odgovori #8 u: Listopad 12, 2011, 20:35 »
U okviru 5. kola SEHA lige Bosna je na Mojmilu pred ispunjenim tribinama dvorane Ramiz Salčin savladala Nexe (26:23).

U sjajnoj rukometnoj predstavi izabranici Irfana Smajlagića nanijeli su prvi poraz rukometašima hrvatskog predstavnika Nexea.

Tokom prvog poluvremena gledali smo jako izjednačenu igru, a obje momčadi su se smijenjivale u vodstvu, da bi se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu (12:12).

Sredinom drugog dijela, tačnije u 43. minuti Studenti su došli do viška od tri gola (19:16), no gosti se nisu predavali pa deset minuta kasnije dolaze do preokreta (23:21).

Međutim, kada se očekivalo da Studenti klone duhom, dešava se suprotno. Sjajnom igrom u odbrani, te s nekoliko efektnih golova izabranici Irfana Smajlagića prave seriju od 5:0 i na kraju dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Bosne najefikasniji su bili Amir Čakić i Danijel Mesarić sa po 6 golova, dok su kod Nexea najučinkovitiji bili Robert Markotić sa 7, te Franjo Lelić sa 4 gola.

Bosna - Nexe 26:23 (12:12)
Bosna: Martinović (11 odbrana), Terza, Međić 1, Tojčić 3, Bašić 1, Čakić 6, Halilbegović 1, Raković 3, Tatar, Vujadinović 1, Pažin, Gorenac, Vražalić 3, Savić 1, Mesarić 6, Jusufović. Trener: Irfan Smajlagić

Nexe: Lelić (2 odbrane), Kozina 1, Mataija 1, Eter 1, F. Lelić 4, Mrđenović, Barišić 2, Varvodić 1, Kedžo, Markotić 7, Slišković, Pivac, Obad 3, Kević 1, Velić 2, Šunjić ( 8 odbrana). Trener: Kasim Kamenica.

Isključenja: Bosna 6 minuta, Nexe 10 minuta.
Sedmerci: Bosna 1 (1), Nexe 2 (2).
Dvorana: Ramiz Salčin: Gledalaca: 1000
Sudije: Mošorinski i Pandžić - oba Srbija.

bravo za Bosnu
Smajlagic  :love
Svaka mana ima svoju prednost. Svaka prednost ima svoju manu.

• Apolonius
  • Član udruge
  • Prvi tim
  • *
« Odgovori #9 u: Listopad 12, 2011, 20:54 »
Ma dobro, još uvijek im je ozlijeđeno dosta igrača a i kasno su počeli sa pirpremama.

Offline Aldin

• General
  • Prvi tim
« Odgovori #10 u: Listopad 12, 2011, 21:01 »
ako mislis na Bosnu,

po meni najgora stvar je sto je povrijedjen Uvodic, prvi golman...
gledo sam proslu utakmicu Bosne, ovaj Martinovic nije bas ostavio neki utisak, primio je sve sto je mogo...

a i imaju manje para nego prijasnjih godina, al kad bi bilo medju prve 4-5 ekipa, bilo bi dobro... :super:

• Apolonius
  • Član udruge
  • Prvi tim
  • *
« Odgovori #11 u: Listopad 12, 2011, 21:04 »
Nije Martinović loš, bio je u Metkoviću par godina. Onako, sasvim ok golman.

Dok je Uvodić klasa. I on je isto bio u Metkoviću :D

A znam da nemaju para, nitko ih nema osim Zagreba :D

Offline Aldin

• General
  • Prvi tim
« Odgovori #12 u: Prosinac 27, 2011, 01:24 »
BOSNA OSTAJE BEZ IJEDNOG IGRAČA

Dilema više nema. Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine, RK Bosna, bar kako sada stvari stoje, nalazi se pred gašenjem.
VEZANE VIJESTI
Više vijesti iz PL BiH:

Naime, nakon što su klub napustili Tojčić, Uvodić, Raković, Pažin, Mesarić, Arapović i Gorenac, a u razgovoru za SportSport.ba svoj odlazak najavio i Karačić, istu odluku su donijeli i domaći igrači: Međić. Čakić, Tatar, Vražalić, Savić, Memić, Halilbegović, Mujanović i Terza, te preostala dvojica "legionara": Vujadinović i Martinović.

Rukometni klub Bosna od večeras nema ekipe, a u ime svih preostalih igrača, kapiten momčadi Tarik Međić za SportSport.ba je otvorio dušu:

"Dogorjelo je do noktiju. Povratka više nema, ostavljeni smo na cjedilu. Tokom posljednjih šest mjeseci predsjednik kluba Muhamed Pilav obećavao nam je kule i gradove, no sve je ostalo samo na obećanjima. Na današnjem sastanku sa gospodinom Pilavom na kojem smo bili prisutni Vražalić, Halilbegović i ja, predsjednik nam je ponudio da oprostimo sva dugovanja prema nama od strane kluba zaključno sa decembrom što bi značilo da smo ovu polusezonu igrali besplatno, te da od januara igramo pod nekim novim uslovima koji ne zadovoljavaju ni minimum potreba vrhunskih sportaša. Na sastanku nam je rečeno da se ne zna ni ko je trener, jer navodno, ni sa Irfanom Smajlagićem nije postignut dogovor."

"Također, predsjednik nam je rekao da će pokušati dovesti nekoliko mlađih igrača, te da očekuje od nas da i pored svega navedenog osvojimo neki trofej, što graniči sa nemogućim." razočaran je Međić.

"Da nije žalosno, bilo bi smiješno.", zaključuje on, te dodaje:

"Nakon sastanka kontaktirali smo preostale igrače koji su još uvijek članovi kluba i svi smo zajedno donijeli odluku - tražićemo raskid ugovora na štetu kluba. Na kraju se pitam čime smo ovo zaslužili. Prošle sezone osvojili smo titulu, plasiravšie se u osminu finala Lige prvaka napravili smo istorijski rezultat za bh. sport, a danas nam se sve ovo dešava. Vražalić, Čakić, Savić i ja smo članovi našeg nacionalnog tima i postavljam sebi pitanje da li je moguće da smo u ovoj situaciji.", teška srca govori kapiten Bosne.

"Želim ponoviti da svi nabrojani igrači stoje iza ove odluke i što se nas tiče radije ćemo sjediti kod kuće šest mjeseci nego da se neko igra sa našim životima, jer mi živimo od sporta."

ovo je veoma lose za rukomet, za sport u Sarajevu i BiH, poslije timova sjedece odbojke Fantomi i Spid, ovo je bio najuspjesniji klub u drzavi...nije tako davno bilo kad su igrali polufinale Kupa kupova sa Hamburgom, kad su ih cini mi se pobjedili u Sarajevu, bili su stalni ucesnici LS i onda na kraju raspad sistema...
jasno je da je teska situacija, da se nema para, al do ovoga nije moralo doci...pretpostavljam da je glavni uzrok lopovluk i nesposobnost...cini mi se je da u BiH i njenom sportu standardno postalo da poslije uspjeha i dobrih rezultata dodje do naglog pada...tako je bilo i sa Zeljom nakon par sjajnih sezona, igranjem protiv Newcastla u trecem pretkolu, tako je bilo i sa KK Bosnom, samo kad se sjetim kad su igrali Vasiljevic i Williams, Neno Markovic i bilo je jos puno dobrih igraca i na sta je sad spala ta Bosna...
al kako se Zeljo vratio na dobar put nadam se da ce se isto tako vratiti i ova dva giganta...

• Apolonius
  • Član udruge
  • Prvi tim
  • *
« Odgovori #13 u: Travanj 14, 2013, 21:49 »
Zagreb potpuno zasluženo osvojio ligu. Protiv Bresta su drugo poluvrijeme odigrali najbolje u sezoni, a protiv Vardara su izgledali kao ekipa koja ima igrače koji su igrali 40 utakmica lige prvaka.
Drago mi je zbog momaka, dobit će lipu premiju, baš u vrime kada su malo počele kasniti plaće.

Dogodine bi ova liga trebala bit poprilično jača. Pa da u Zagrebu na utakmicama bude više od 100 ljudi.....