Manchester United niti u drugom susretu nije uspio svladati Benficu i potvrditi prvu poziciju, dapače, Portugalci su ti koji iz Teatra snova odlaze kudikamo zadovoljniji.

Odmah na otvaranju susreta, u trećoj minuti, Benfica je povela autogolom Jonesa, a asistenciju je upisao Gaitan, što ga je pak promoviralo u najboljeg asistenta Lige prvaka.

Manchester je do izjednačenja došao u 30. minuti nakon što je Nani odlično ubacio s boka, pronašao Berbatova koji glavom stvari vraća na početak. Mogli su potom i jedni i drugi zabiti u istoj minuti, ali s jedne strane Young nije iskoristio lošu reakciju vratara Artura, dok je na suprotnom dijelu igrališta Aimar propustio šansu za Benficu.

United je tada podignuo tempo igre, visoko pritisnuo goste, ali nije uspio doći do potpunog preokreta pa su gosti nakon prvih 45 minuta imali vrlo dobrih 1:1.

Bolji i konkretniji ulazak u drugi dio Englezima je donio i vodstvo u 59. minuti, a za 2:1 je, nakon dobre kombinacije Valencije i Evre, pogodio Fletcher. No, samo dvije minute potom Bruno Cesar je ubacio u kazneni prostor Uniteda, Ferdinand nije dobro očistio, a najbolje se snašao Aimar koji iz blizine pogađa za 2:2.

Do kraja susreta bilo je niz prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao pa su gosti put svlačionice otišli silno zadovoljni, jer im je ovaj remi značio i prvo mjesto na tablici.

Manchester United nije uspio svladati Benficu i tako osigurati “jedinicu” pred posljednje kolo Lige prvaka, a silno razočaran ostvarenim je bio i Alex Ferguson, proklinjući zlu sreću.

“Golovi koje smo mi primili su bili jako razočaravajući, čak i malo čudnjikavi. Prvi je bio autogol, a drugi je posljedica lošeg čišćenja” kukao je nad zlom sudbom strateg Uniteda.

Potom se osvrnuo i na igru svoje momčadi: “Mi smo igrali tako dobro večeras, stvorili mnogo dobrih prilika i nemam što zamjeriti svojim igračima. To je nogomet, s vremena na vrijeme bude okrutan, a večeras je takav bio prema nama.”